Lütfi Arıboğan’dan “ibrasızlık” yorumu

Galatasaray’ın eski yönetici Lütfi Arıboğan, Anadolu Efes’in Barcelona Lassa’yı devirdiği maçın ardından ekibimizden Can Bedel’in sorularını yanıtladı. Efes’i başarısından dolayı kutlayan Arıboğan, Ergin Ataman’ın olduğu yerde başarının olduğunu da belirtti.

Lütfi Arıboğan’ın açıklamaları şu şekilde:

Öncelikle Anadolu Efes, Türk Basketboluna yıllardır çok iyi yatırım yapan başarılı olduğu yıllarda da başarısız olduğu yıllarda da bu yatırımına devam eden bir kulübümüz. Onları çok tebrik ediyorum. Bu çok önemli bir başarı. Ergin Ataman hem Türk basketbolu için hem Anadolu Efes için hem de bizler için çok özel bir insan. Ergin Ataman’ın olduğu yerde başarı var, hareket var, taraftar var, inanç var. Ben çok daha başarılı olacaklarına inanıyorum açıkçası.

“ERKEN FİNAL OLACAK”

Final Four’da Fenerbahçe ve Anadolu Efes’in birbiriyle eşleşmesi bence Türk Basketbolu için şanssızlık. Tarihi bir Final Four oldu Türk basketbolu için ama keşke finalde karşılaşacakları bir kombinasyon olsaydı. Bence erken final olacak. Anadolu Efes, Fenerbahce maçını kazanırsa şampiyon olur bence.

“İDDİASIZ BİR GALATASARAY OLMAMALI “

Galatasaray, basketbolu Türkiye’ye getiren camia. Galatasaray’sız bir Türk Basketbolu olmamalı, iddiasız bir Galatasaray olmamalı. Bu anlamda üzülüyorum ama kulüplerin işleri kolay değil. Yönetim de elinden geleni yapmaya çalışıyor ama benim tercih ettiğim Galatasaray Basketbolu bizim dönemimizde olduğu gibi Türkiye’de şampiyon olan ki bizim dönemimizde 24 yıl sonra olmuştu. Benim hayalimde Euroleague’de ülkemizi temsil eden bir Galatasaray var. İnşallah önümüzdeki yıllarda yine olabilir.

“BÖYLE ŞEYLER YAŞANMAMALI “

Yönetimlerde istikrar olmalı. Galatasaray camiasının kararlarına saygı duymak gerekir ama ibrasızlık Galatasaray’a zarar veriyor bence. Böyle şeyler yaşanmamalı.

“GALATASARAY ŞAMPİYON OLUR”

Zevksiz başlayan Süper Lig çok renkli hale geldi, çekişmeli hale geldi. Ben Galatasaray’ın şampiyonluk açısından çok büyük bir şansı olduğunu düşünüyorum.

“İLERLEYEN YILLARDA TEKRAR YÖNETİMDE OLABİLİRİM “

İlerleyen yıllarda tekrar yönetimde tabii ki olabilirim. Ben Galatasaray kongre üyesiyim. Olabilir yani olamaz diye bir şey söylemek istemem ama bunlar süreli görevler ben bundan önceki dönemde böyle bir görev yaptım. Şimdi farklı bir yönetim var. Kesin bir şey söylemek zor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir